Meeskonnatöö eelised – grupp inimesi vs meeskond

Meeskonnatöö eelised – grupp inimesi vs meeskond

Vormel 1’s on kiireim rehvide vahetuse aeg 1,86 sekundit. Tundub täiesti ebareaalne. Kuidas see võimalik on? Nii, et kõik inimesed selles meeskonnas teavad, mis on nende eesmärk ning nende roll ja nad on koolitatud maailma parimateks just selles ühes valdkonnas. See ongi meeskonnatöö.

2015/2016 aastal tuli Inglismaa jalgpalli kõrgliigas meistriks meeskond nimega Leicester City F.C. Enne võistluste algust pidasid kihlveokontorid nende võiduvõimalust 0,02 protsendiliseks. Selline protsent tähendab, et seda juhtub üks kord viiest tuhandest. Selleks, et sellised lood saaks tekkida, on vaja meeskonda süstida suures koguses eneseusku pika perioodi jooksul. See on suurepärane näide sellest, mida on võimalik saavutada hea meeskonnatööga.

Grupp inimesi vs meeskond
Igal meeskonnal peab olema juht. Juhi ülesanne on muuta inimete grupp meeskonnaks. Siin on viis punkti, mis minu jaoks eristavad gruppi inimesi ja meeskonda ehk siis kuidas meeskonnatöö aitab saavutada tulemused:

Ühised eesmärgid
Kõige lihtsam viis, kuidas grupp inimesi muuta meeskonnaks, on neile anda ühine ja selge eesmärk – midagi, mille poole püüelda või mida saavutada. Mida täpsemalt on eesmärk sõnastatud, seda parem. Siis saavad inimesed täpselt aru, mida neilt oodatakse ja kuhu on vaja jõuda.

Vaata ka:
„Eesmärgid, mis juhivad meeskonda“

Ühised väärtused
Selleks, et meeskonnatöö saaks anda soovitud tulemused, on oluline, et meeskonnaliikmed omaksid sarnaseid väärtusi. Sarnased väärtused tagavad hea läbisaamise ja mõistva suhtumise inimeste vahel.

Vaata ka:
„Põhiväärtused, mis aitavad otsustada“

Meeldiv töökeskkond
Selleks, et tähelepanu saaks püsida eesmärkidel, on vaja, et poleks segajaid. Töötajad peavad saama tunda ennast mugavalt ja turvaliselt. Vastasel juhul kaob tähelepanu oluliselt.

Vaata ka:
„Rõõm ja töö koos“
„Kuidas võita inimesed enda poolele ja minna koos nendega võiduni“
„Töötajate kaasamine ja motiveerimine nende endi jaoks“
„Headus, mis tuleb ringiga tagasi“
„Loomulik talent ja selle kasutamine nii, et kõik võidavad“
„Inimestest loobumine parimal viisil“
„Olge eeskujuks kõiges ja kõigile“

„Õppige oma inimesi tundma ja nad hakkavad hoolima“
„Turvalisus, mis aitab keskenduda olulisele“
„Juhipoolne tugi, millele saab toetuda“

„Arenguvestlus, mis keskendub arengule“

Inimeste valimine
Eeldus selleks, et te saaksite inimesi valida, on meeldiv töökeskkond. Kui inimestele ei meeldi teie juures töötada, siis te peate leppima nende kandidaatidega, kes on parematest alles jäänud. Olge ise üks parimatest. Olge see, kelle juurde on järjekord

Inimesi peaks valima vastavalt sellele, mis on organisatsiooni eesmärgid ja väärtused. See garanteerib selle, et inimestele läheb korda see töö, mida nad teevad. 

Vaata ka:
„Töökuulutus, mis leiab ülesse inimese, keda otsite“
„Värbamine, milles saate olla kindel“
„Vallandamine ei pea olema negatiivne“
„Inimesed, kelle eest oma meeskonda kaitsta“

Meeskonna juhtimine
Selleks, et meeskonnatöö saaks olla jätkusuutlik, on vaja head juhtimist. Pidev eesmärkide püstitamine, vajaliku kompetentsi ning vahendite tagamine, takistuste eemaldamine, arengu võimaldamine, motiveerimine, ja vajadusel raskete või ebapopulaarsete otsuste tegemine. 

Vaata ka:
„Usaldus, mis aitab kogu meeskonda“
“Vaidlus, mis aitab õiget otsust langetada“
„Negatiivne kriitika, et me kõik areneksime“
„Pühendumine, mis viib tulemusteni“
„Vastutustunne, millele saab olla kindel“
„Ego võib takistada meeskonnatööd“
„Millele kõige enam keskenduda?“
„Kuidas anda negatiivset tagasisidet?“
„Koosolekud, millest on päriselt kasu“
„Rasked ajad on õppetunnid kogu eluks“
„Juhtide head harjumused“
„Juhtide nõrkused, millest peaks hoiduma“
„Mis juhtub, kui juht ei tee oma tööd?“

Oma mõtteid selle kohta, kuidas panna meeskond efektiivselt tööle, räägin ma oma juhtimiskoolituses „Juhtimiskoolitus – õpi hoolitsema meeskondade eest